הגורמים לצלוליט

צלוליט הינה בעיה אסתטית. כל אישה צעירה או מבוגרת, בעלת משקל עודף או תת משקל, נתונה לפגעי הצלוליט, בעיה אשר הולכת ומחמירה עם הזמן!

אפקט קליפת תפוז (הגבשושיות) הופך בהדרגה לבולט יותר במותניים, בבטן, ביריכיים ובישבן. חוסר בפעילות ספורטיבית ודיאטה בלתי מאוזנת תורמים אף הם להתפתחות הצלוליט ולהופעת גלילי שומן מקומיים.

אצל נשים, הרקמות רגישות במיוחד לשינויים ברמות הורמונים (מחזור הוסת, הריון, הפסקת הוסת), אשר מעודדים צבירה ובניה של מאגרי שומן. רוב הנשים מנסות לשווא להסיר צלוליט בשיטות שונות, החל מדיאטה וספורט, שימוש בתרופות מסורתיות ואלטרנטיביות ובתרופות הרזיה.

מה גורם לאפקט עור התפוז?

מראה קליפת התפוז של העור, המכונה צלוליט, נובע מהצטברות חריגה של שומן בעור ומנסיגה של רקמת חיבור תת-עורית. תופעה זו נפוצה בעיקר בקרב נשים וכוללת אגירת שומן באדיפוציטים (תאי שומן), וכן אגירת מים בדרמיס ובהיפודרמיס. עם העלייה בגודלם של האדיפוציטים, מתעוותות ממברנות תאים אלו ומתחילות למשוך את נקודות הקיבוע שלהן בעור, דבר הגורם לאפקט קליפת התפוז. תהליך זה מוחרף על ידי האטה בזרימת הדם, לאחר מכן להצטברות רעלנים בתוך המבנים ולריקונם מחומרי הזנה.
בנוסף, מתרחש גודש ברקמת החיבור, המוביל לאובדן הגמישות ולפיברוזיס. אז מופיעים איזורים כעורים של צלוליט שהם אינרטים ואינם מגיבים לפעילות פיסית או אפילו לדיאטה המחמירה ביותר.

שאלות בנושא הגורמים לצלוליט

מוצגות 2 שאלות אחרונות. על מנת להציג את כל השאלות, לחץ כאן.

  1. מאת .....:
    שבת, 18 באוגוסט 2012 בשעה 21:21

    כמה עולה טיפול כזה?

  2. מאת Pavan:
    שלישי, 09 ביוני 2015 בשעה 2:16

    I read your post and wieshd I was good enough to write it

כתיבת שאלה

קראתי והסכמתי לתנאי השימוש.
בניית אתרים לרופאים

קונדילומה | כלי דם | ורידים